Początek długiego testu chemii gospodarczej- LAKMA

Kategoria: Domowe sprawy Opublikowano: poniedziałek, 14, marzec 2016 Drukuj E-mail

Otrzymaliśmy możliwość przetestowania produktów firmy LAKMA. Bardzo ucieszyła Nas owa współpraca, gdyż mogliśmy wypróbować sporą gamę produktów chemii domowej. Część rzeczy została przekazana innym członkom rodziny i opinia z ich testowania zostanie zamieszczona w późniejszym czasie. Najbardziej z testu ucieszył się Nasz Syn. Po otworzeniu przesyłki powiedział po raz pierwszy Am. Chyba pomyślał, że to dla niego do jedzenia.

Firma LAKMA jest przedsiębiorstwem wyspecjalizowanym w kilku sektorach biznesowych: szeroko rozumianej chemii budowlanej, systemów dociepleń, chemii gospodarczej oraz chemii profesjonalnej , działającym na terenie Polski oraz krajów Unii Europejskiej. 

SKLEP FIRMOWY ONLINE- DOSTĘPNA CAŁA GAMA PRODUKTÓW FIRMY LAKMA.

Jako pierwsze do testu udały się Kapsułki piorące Perlux Color. Co do skuteczności usuwania plam mamy trochę wątpliwości bo i owszem świeże plamy dopierają doskonale ale te stare niestety mają z nimi problem. Po raz pierwszy wyprałam przez pomyłkę kilka ubranek Syna i okazało się, że nie ma od nich uczulenia. Niestety na inne środki piorące różnych producentów ma.  Co do zapachu Testującej Mamie on nie przeszkadza i utrzymuje się długo na ubraniach, natomiast dla Testującego Taty jest on zbyt intensywny i drażniący. Ogólnie oceniamy na 4 do takich mniej wymagających plam i codziennego prania nadają się dosyć dobrze

 

Plamy przed wypraniem

Jak widać pomimo starań kapsułka nie dała rady tym plamom

 

Kolejny po ścierkę poszedł Spray Sidolux Crystal. Posłużył do umycia lustra w łazience oczywiście umył doskonale codzienne zabrudzenia nawet po kilkudniowych zaschniętych plamach po paście na ma śladu. Za pierwszym posunięciem ścierki wszystko zeszło nie trzeba było kilkakrotnie pocierać więc za to duży plus. Natomiast co do opisu producenta, że nie pozostawia smug to się zgodzimy pod jednym warunkiem, że lustro zostało umyte ścierką z mikrofibry. Zwykła ścierka nowa jeszcze nie używana pomazała je tylko. No i oczywiście ten zapach jest tak intensywny, że nawet mnie Testującą Mamę głowa bolała pomimo, iż intensywne zapachy mnie nie odstraszają.

Po umyciu ścierką z mikrofiry

Po umyciu zwykłą ścierką widać na górze w rogu smugi

Spray Sidolux Professional bardzo dobrze czyści zabrudzenia nawet te bardziej zaschnięte. Świetnie nadaje się do umycia płyty indukcyjnej zapryskanej tłuszczem. Nie poradziło sobie z starą zaschnięta farbą na oknie i niestety choć pisze, że usuwa naklejki u nas się nie sprawdziło. Naklejka na szafce jak była tak jest.

Osad z kamienia

Jak widać zmył osad z kamienia

Sidolux Uniwersalny- powalający zapach Kwiat Orchidei jest genialny, podłoga umyta i nie ma smug, nie trzeba było szorować zabrudzeń wystarczyło przejechać mopem. Zapach utrzymuje się bardzo długo u nas umyta podłoga pachniała do następnego dnia.

 Sidolux M przeciw kurzowi w aerozolu.Najbardziej przypadł nam do gustu używamy go codziennie i nie zamienimy go na nic innego. Wystarczy niewielka ilość aby dokładnie rozprowadzić na czyszczoną powierzchnię. Nie pozostawia smug na meblach, nie rozmazuje się. Dość przyjemnie pachnie ale nie jest tak powalające jak powyżej opisany produkt. Meble i stół wyglądają jak nowe czyściutkie i błyszczące.

 Dostaliśmy również kilka opakowań po 2 sztuki w opakowaniu kapsułek do prania białego i do ubranek dziecięcych. Co do ostatnich to nie trafiłam na taki proszek ani kapsułki ani płyn do prania, które doprały by dziecięce plamy.

 

 Chętnie do akcji testowania środków czystości włączyli się pozostali członkowie rodziny dalsi i bliżsi dlatego dostali część produktów do przetestowania. Mają 3 tygodnie na przesłanie opinii na wybrane przez siebie produkty. A my zamieścimy je po tym okresie na blogu. Więc czekamy na ich sugestie i ocenę. A oto produkty, które będą testować. Kapsułki piorące PerluxSidolux ExpertSidolux przeciw kurzowiSidolux Professional do łazienki.

Niestety nie mogliśmy przetestować otrzymanych środków do dywanów gdyż nie posiadamy odkurzacza piorącego ale udało się odplamiaczem do dywanów usunąć w końcu plamę na dywaniku łazienkowym. Więc możemy powiedzieć, że jest na pewno bardzo skuteczny. Szukamy wśród znajomych osób które posiadają owy odkurzacz już jesteśmy na tropie więc jak im wręczymy te środki dodamy ich opinię.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MAMBABY

MAMBABY

Rabat dla fanów MamBaby

MAMBABY