Książeczki logopedyczne- Wydawnictwo Ida

Kategoria: Ciąża i macierzyństwo Opublikowano: czwartek, 05, styczeń 2017

Czym są książeczki logopedyczne???

Dla kogo są książeczki logopedyczne???

Na te pytania i jeszcze więcej postaramy się odpowiedzieć.

No i oczywiście zaczynamy KONKURS!!!

Książeczki powstały, aby zapobiegać wadom wymowy już od pierwszych miesięcy życia dziecka. Rodzice często nie zdają sobie sprawy z pewnych rzeczy lub nieświadomie popełniają błędy. Dlatego w książeczkach zawarte są podstawowe informacje i wskazówki dotyczące wspierania mowy oraz bardziej globalnego podejścia do logopedii. Oprócz ćwiczeń artykulacyjnych aparatu mowy, umieszczone są ćwiczenia słuchowe, głosowe, oddechowe oraz loteryjki obrazkowe, które stymulują wyobraźnię dziecka, rozwijają umiejętności językowe i powiększają zasób słownictwa.
 Każda książeczka zawiera prosty test logopedyczny, który wykryje ewentualne problemy z wymową głosek. Rodzic będzie wiedział czy powinien udać się do logopedy, czy jest to po prostu norma rozwojowa, która nie powinna niepokoić. Są trzy wersje testu: A, B, C, które powtarzają się w książeczkach dla 3, 4, 5-latków. Jest to celowy plan, aby na przykładzie jednej wersji testu zorientować się jak przebiega ewolucja mowy w ciągu 3 lat.
 Dodatkowym atutem książeczek są kolorowe ilustracje wykonane samodzielnie przez dzieci (9 lat oraz 11 lat) i prosty przejrzysty materiał dla dzieci i rodziców. Wspólne czytanie i zabawa będą wspaniałą okazją do tworzenia silnej i pełnej miłości więzi miedzy rodzicami a dziećmi."

 

Nie muszę już chyba nic więcej dodawać. Powyższy tekst zaczerpnięty ze strony logopedyczne książeczki odpowiedział na wszystkie pytania. Ja ze swoje strony powiem, że to są naprawdę super książeczki. Pomogą nam i naszym dzieciom w profilaktyce wad wymowy. Czyli nauka i zabawa w jednym. To co lubimy najbardziej.

 

Jest wersja różowa dla maluszków. Mamy wersję zieloną dla 3 latków. Niebieska dla 4 latków i pomarańczowa dla 5 latków. Pierwsza strona zawiera bardzo ważne informacje dla rodziców na co powinni zwrócić uwagę w wymowie dziecka w odpowiedniej grupie wiekowej. Są zadania aby dziecko naśladowało różne dźwięki. Test obrazkowy dziecko musi znaleźć co nie pasuje do siebie.  

UWAGA!!!

Potrzebna chusteczka przy ćwiczeniu  i najlepiej parasol bo deszcz ślinowy może się pojawiać. Żart:-)

 

KONKURS !!!!!!

Do wygrania zestaw 3 książeczek do wyboru ze strony sklepu

Na konkurs zapraszamy TU

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MAMBABY

MAMBABY

Rabat dla fanów MamBaby

MAMBABY