Karmnik- Sqadnica Harcerska

Kategoria: Domowe sprawy Opublikowano: wtorek, 17, styczeń 2017

Już od dłuższego czasu chodziła mi myśl po głowie, żeby stworzyć synowi domek dla ptaszków. Nawet zaczęłam robić z plastikowej butelki, ale że w domu były tylko po małych, to efektu byście nie chcieli oglądać. Dlatego ucieszył Nas prezent w postaci karmnika do samodzielnego montażu, ale pojawiły się pewne niespodzianki przy jego składaniu.

 Zaczynając od początku. Blok nasz jest położony w takim miejscu, gdzie ptaszków jest sporo. A z racji tego, że na co 3 balkonie znajduje się karmnik lub jego namiastka. Te małe wygłodniałe zwierzątka przylatują chętnie i na nasz balkon. A, że nasz syn uwielbia wszystko co jest w ruchu, bo stety lub niestety to zależy, z czyjej perspektywy patrząc dziecka, czy rodzica tego aktywnego dziecka. Przechodząc do sedna mamy już ptaszki na balkonie, ale brak było karmnika. Odwlekaliśmy tydzień zanim zabraliśmy się za składanie tego domku. No i nas przerosło. Instrukcja była tak ogólnikowa, że popełniliśmy wielki błąd i zamiast niecałej godzinki zajęło nam to prawie 3.

Paczuszka składała się desek różniej wielkości, śrubek i gwoździków. Narzędzia trzeba mieć swoje. Wystarczy młotek i śrubokręt.

 

Lubimy szczegółowe instrukcję. Tu była w takim dużym skrócie. O ile dół poszedł w miarę sprawnie, tak dach i kolumny go podpierające, już gorzej. Trzeba użyć trochę siły, żeby wkręcić śruby w podstawę, bo nie ma dziurek wywierconych we wszystkich listewkach.

 

No i mamy dół.

 

Teraz zabraliśmy się za dach zgodnie ze wskazówkami z instrukcji. Wbiliśmy gwoździki. Już prawie triumfujemy. No właśnie prawie bo okazało się, że teraz nie da się przymocować kolumn do dachu bo zabraknie 5 cm, żeby je dokręcić. Okazało się czego nie było w instrukcji, że trzeba przykręcić kolumny do dołu i przymierzyć przód i tył dachu ten z otworem do kolumn i dopiero przybijamy. My musieliśmy wyjąć gwoździki bo za blisko je przybiliśmy  na nowo zamontować pokrycie dachu. Ale na szczęście się udało.

Ale długi opis

 

 

Cena: 19,99 zł

Wymiary

Podstawa: 19x26cm

Wysokość: 22 cm

Zakupić można w Sqadnica Harcerska

Komentarze   

0 #1 jolka_dziczek@wp.pl 2017-02-07 21:35
Super widać że się sporo działo podczas składania :) :-) :roll:
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MAMBABY

MAMBABY

Rabat dla fanów MamBaby

MAMBABY