Piasek kinetyczny- masa bałaganu czy czysta zabawa?

Kategoria: Ciąża i macierzyństwo Opublikowano: piątek, 19, styczeń 2018

Piasek kinetyczny- czyli magiczny piasek reklamowany na każdym kroku, jako świetna alternatywa dla mas plastycznych.

My po raz pierwszy mieliśmy z nim styczność na zajęciach u babci w bibliotece.

Jednak dopiero teraz, mając swój piasek, możemy zdać Wam relację czy warto go kupić.

Co to jest ten piasek kinetyczny: 

Zgniatając go w ręku zlepi się w całą jedną bryłę. Gdy poruszymy nim placami bryła zacznie się "ruszać". W porównaniu do znanych nam mas ma jeden duży plus- Jest zawsze "mokry". Nie musisz się martwić, że jak nie schowasz do opakowania, od razu po skończonej zabawie to wyschnie. 

Jak go przechowywać:

Najlepiej piasek trzymać w woreczkach strunowych. Powinny być trochę większe, aby zamknięcie się nie otwierało. Nasz piasek, leży luzem w piaskownicy dmuchanej nie przykryty przez ponad dobę i nic się z nim nie stało.  

Jak się bawić:

Najlepiej bawić się piaskiem w specjalnym pojemniku. My mamy dmuchaną piaskownice, ale świetnie się nada również duży plastikowy pojemnik nie zbyt wysoki. Do tego koniecznie foremki do piasku. Na pewno każde dziecko ma takie w domu. Chodź Maksik świetnie się bawi samym piaskiem i małym traktorem z przyczepką. U nas w zestawie mamy zwierzątka oraz piramidy z których można zbudować zamek. Świetna alternatywa w naszym klimacie, gdy na dworze w piaskownicy nie możemy za często się bawić. Na nudę w domu idealny pomysł.

Co daje zabawa piaskiem:

Ćwiczymy małe rączki. Stwarzamy pole do kreatywnej zabawy. I powiem szczerze, że dzieci są bardziej kreatywne w tej zabawie niż dorośli. Polecam dla wszystkich dzieci, które boją się dotykać nowych przedmiotów. Mają problemy o podłożu sensorycznym. Piasek szybko przełamie tą barierę. Dziecko ćwiczy koncentrację. 

 

Sprzątanie: 

Jest tak proste, że nawet nieperfekcyjna pani domu sobie poradzi. Polecam bawić się na podłodze. Jednak nie ma problemy, aby zebrać z dywanu, czy łózka. Wystarczy zgnieść trochę piasku w ręce i zbierać to co wysypało się poza pojemnik. Doskonale się łączy ze sobą. A więc potwierdzamy, że jest to czysta zabawa

Podsumowanie:

Mamy zestaw 2 kg piasku w piaskowym kolorze, foremki zwierzaki i piramidy, nożyki plastikowe do rzeźbienia oraz dmuchaną piaskownicę. Polecamy zakup zestawu wychodzi taniej, niż każdego elementu osobno. U nas sprawdził się na 5+. Myślę, że już niespełna 2 latek poradzi sobie sam. To jest zabawa na wiele godzin, nie na chwilę. Dobre rozwiązanie, gdy musisz zająć czymś dziecko, aby pobawiło się samo. 

Kto zna taki czarodziejski piasek?


Piasek kinetyczny zakupić można w Pełny Koszyk

Na stronie znajdziecie mnóstwo zabawek dla dzieci w różnym wieku oraz produkty dla domu i ogrodu.

Gorąco polecamy.

Piasek Lilupi 2 kg-49,90 zł

Zapraszamy na Fb, gdzie czeka na was zawsze ciekawa porcja nowych propozycji. 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MAMBABY

MAMBABY

Rabat dla fanów MamBaby

MAMBABY