Forest- gra karciana od wydawnictwa Halvetiq

Kategoria: Ciąża i macierzyństwo Opublikowano: niedziela, 11, luty 2018

Mała gra karciana.

Idealna, aby zabrać ze sobą w podróż.

Jesteś ciekawy co kryje przycztja dalej

Dla kogo gra:

- dla dzieci i dorosłych od 6 do 99 lat;

- od 2 do 5 graczy;

 

Cel gry:

- zebranie jak najwięszkej liczby kart.

 

Przygotowanie gry:

- tasujemy karty i rozdajemy po 3 każdemu graczowi. Pozostałe karty układamy na stosie obok. Rozpoczyna najmłodszy gracz.

 

Rozgrywka:

- gracze rozgrywają tury w kolejności wg wskazówek zegara. Pierwszy gracz wykłada na stół jedną kartę i dobiera ze stosu kolejną, aby mieć na koniec tury 3 karty. Kontynuuje gracz po lewej. Każda z kart przedstawia fragment lasu. Karty przedstawiające pnie drzew należy układać pionowo. Natomiast karty z liśćmi poziomo. Wszystkie karty tworzą razem nieskończony krajobraz zaczarowanego lasu. Jeśli w swojej turze zagrasz kartę z siódmym baśniowym stworkiem tego samego rodzaju, powiedz to na głos. Zbierasz wtedy wszystkie karty przedstawiające to stworzonko. 

 

Podsumowanie:

- fajna gra rodzinna. Idealna do zabrania ze sobą w podróż. Zabiera mało miejsca, ale daje dużo wrażeń podczas samej gry. U nas Maksik jeszcze nie do końca rozumie o co chodzi w grze, ale uwielbia układanie obrazów zaczarowanego lasu z kart. Myślę, że taki kumaty 5 latek poradzi sobie już w grze. Dziecko musi się wykazać spostrzegawczością oraz nauką szybkiego liczenia. Trochę przeszkadza mi losowość. Nie mamy wpływu na to jak gra będzie przebiegać. Decyduje za nas wylosowana karta. Na początku po przejrzeniu instrukcji trochę byłam rozczarowana. Ale podczas gry okazało się, że jest wciągająca. Na pewno nie raz jeszcze do niej zajrzymy. 

 Gra Forest pochodzi z  Wydawnictwa Halvetiq

Polski dystrybutor gry to Vertima Trade

Gorąco polecamy.

Zapraszamy na Fb, gdzie czeka na was zawsze ciekawa porcja nowych propozycji. 

Komentarze   

0 #1 CarmonJuicy 2018-08-15 15:03
Hello. I see that you don't update your site too often. I know
that writing content is time consuming and boring.
But did you know that there is a tool that allows you to create new articles using existing content (from article directories or other websites from your niche)?
And it does it very well. The new posts are unique and pass the copyscape test.
You should try miftolo's tools
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MAMBABY

MAMBABY

Rabat dla fanów MamBaby

MAMBABY