Czas powiedzieć pieluszce PA PA. Z pomocą przyjdzie nam Maltex Baby

Kategoria: Pielęgnacja Opublikowano: niedziela, 10, kwiecień 2016

Małymi kroczkami zaczynamy przygotowanie do odpieluszkowywania synka ma 19 miesięcy. Trzeba wybrać czy nakładka czy nocnik. Z własnego doświadczenia jako niania na początek polecam nocnik.

Tylko znów nasuwa się pytanie jaki wybrać. Jest ich od groma. Z pozytywką, mówiące, mini sedesy lub zwykłe bez żadnych dodatków. Jeżeli podjęliśmy już wyzwanie i kupiliśmy nocnik to teraz czas na obserwację. Oczywiście dziecka, gdyż może właśnie skrada się gdzieś w kącie albo szuka dopiero miejsca, żeby się przyczaić w ustronnym miejscu. Można podejść powoli spokojnie do dziecka, zaprowadzić do łazienki i spróbować posadzić na nocnik.

NIGDY NIE SADZAMY NA SIŁĘ !!!!!!!!!!

Widzimy, że dziecko duży wypiło odczekujemy 15 minut i kolejna próba zamykamy się w łazience bierzemy mul tum zabawek zakładamy tylko skarpety i bluzkę ewentualnie majtki. Co chwila pytamy dziecko czy nie chce siku i czy pamięta, że siku robi się na nocnik. 

Trzeba pamiętać, że ćwicząc codziennie dziecko w końcu załapie, że może panować nad swoimi potrzebami fizjologicznymi. Oczywiście to może potrwać. Tydzień, miesiąc, dwa a może i dłużej. Należy się szybko nie poddawać.  

Tak wiemy, łatwo powiedzieć gorzej z wykonaniem. 

U Nas syn mówi siusiu i prowadzi Nas do łazienki. Siada na nocnik i na tym się kończy. Potrafi godzinę biegać w majtkach lub bez i zazwyczaj robi gdy się tego najmniej spodziewamy lub jak już ma nowego pampersa założonego. Ale to postęp bo wie, że SIKU ROBI SIĘ NA NOCNIKU i na tym się na razie kończy. Nie poddajemy się i trwamy w swych próbach dalej. 

Fajnie jest posłuchać, albo poczytać, że 12 miesięczne dziecko robi już na nocnik, ale dopytując się jak to zrobiłaś, że tak szybko to się stało. Dowiadujemy się, że raz ktoś posadził dziecko i akurat udało się trafić na moment kiedy dziecku chciało się siku.

Tym, którzy walczą. Tym, którzy już polegli. Tym, którzy dopiero zaczynają. Tym, którym chodzą takie myśli po głowie. Mamy dla 3 propozycję.

Więcej propozycji znajdziecie na stronie producenta nocników MALTEX

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Streetcom