Rozmiar ma znaczenie- Balancer

Kategoria: Zabawa Opublikowano: czwartek, 28, kwiecień 2016

W tym jednym przypadku powiemy szczerze, że rozmiar ma znaczenie. Dokładniej to waga ma znaczenie. Matka bardziej niż syn uparła się aby zakupić rowerek biegowy.

Szukaliśmy ponad 3 miesiące. Najpierw był za mały potem znowu coś i tak w kółko.

Zakupiliśmy 2 tygodnie temu i co zonk. Instrukcja jak wykle ogólna, ale poradziliśy sobie intuicyjnie ze złożeniem go. Bo owszem na wielkość jest dobry, ale jest zbyć ciężki, żeby mógł go sam utrzymać przy łapaniu równowagi. Teraz bym kupiła inny lżejszy, ale kupując chciałam też żeby wystarczył na dłużej. Jak to matka oszczędna jak zwykle kupiłam na wyrost. Jednak nie poddajemy się i ćwiczymy w domu, żeby w lato łatwiej było zacząć na dworze. Parę słów o rowerku. Firma Ramiz model Balancer pisało na stronie, że od 3 lat. Jednak po zmierzeniu syna wyszło nam, że jest w sam raz na niego. Jednak producent wiedział co pisał, że dla dzieci od 3 lat. Mamy nauczkę. Regulowane siodełko to nas najbardziej interesowało tu zaczynało się od 33 cm. Regulowana kierownica to już mniej ważne. Bardzo nam zależało, żeby rama było nisko z powodu dolegliwości syna w okolicy pachwiny. Ta rama jest idealna nisko osadzona z podstawkiem. Obawialiśmy się, że podstawek jest szeroki i będzie nie wygodnie odpychać się nóżkami.

Jednak wszystko jest w jak najlepszym porządku. Rowerek posiada błotnik na tylnym kole. Hamulec na tylnym kole. Zabezpieczenie plastikowe systemu regulacji kierownicy oraz siedzenia.

Gumowane zakończenie kierownicy jest antypoślizgowe z wysokim i szerokim zabezpieczeniem, żeby rączka się trzymała w odpowiednim miejscu.

Koła  pompowane 12 cali. Siedzenie jest na odpowiedniej pozycji jednak fakt, że jest profilowane i wyżej z przodu powoduje, że nie nadaje się dla młodszych dzieci. Tak jak w naszym przypadku, gdyż ciężko jest sięgnąć do kierownicy. Lecz nie mówimy, że nie będą takie dzieci, że sobie poradzą. U nas synek sięga jednak jak by mógł bliżej przysunąć się na siedzeniu było by łatwiej. Waga 4,5 kg jak już wspominaliśmy jest to dużo jak na prawie 2 letnie dziecko aby swobodnie utrzymać równowagę.  

Komentarze   

0 #2 Testująca Rodzina 2016-05-04 07:51
Mamy nauczkę, żeby nie kupować na wyrost:-)
Cytować
0 #1 Testowania Czas 2016-04-28 18:24
Nauczeni doświadczeniem po synku, nie zamawialiśmy rowerka biegowego dla córeczki, tylko poszliśmy do sklepu i "przymierzyliśmy". Pasował idealnie, do tego jest bardzo lekki. Moja drobna 2-latka potrafi sama go nieść. Jak tylko przymierzyła rowerek, nie chciała się z nim rozstać, tylko jeździła po sklepie. A jeszcze fajna rzeczą w tym nowym rowerku biegowym jest to, że można odwrotnie przykręcić ramę i siodełko jest wtedy jeszcze wyżej (oprócz tego, że i tak jest regulowane).Teraz mamy 2 rowerki biegowe, drugi po starszym bracie, który jest ciężki i generalnie za duży.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Streetcom