Mini warzywniak na parapecie w domu

Kategoria: Domowe sprawy Opublikowano: sobota, 16, kwiecień 2016 Drukuj E-mail

W naszej mini szklarence roślinki urosły na tyle, żeby dostać swoje wyjątkowe i ostateczne miejsce w pięknych doniczkach umieszczonych na wszystkich

parapetach w mieszkaniu. Niestety nasz błąd albo raczej lenistwo zmusiło do przesadzania w kuchni. Kto to robił to wie o czym piszemy. Syf, brud itp. Mamy również nauczkę co do wysiewania z nasion. Następnym razem będziemy wsadzać pojedyncze nasiona do każdej komory w szklarni, gdyż mieliśmy problem z rozdzieleniem korzeni i liści przy takim masowym wysiewaniu jak to my uczyniliśmy. Dlatego mamy nauczkę, że za dużo to nie dobrze. Zobaczymy jak dalej potoczą sie losy naszych roślinek. Do tej pory większość usychała z powodu zapomnienia przez właścicieli. Oczywiście nie sialiśmy zgodnie z instrukcją. Jedyną wskazówką był okres wysiewu nasion i tego się staraliśmy trzymać.

Sałata Justyna - Lactuca sativa var.capitata:

ETYKIETA- Odmiana uniwersalna do uprawy całorocznej w gruncie oraz wiosennej w szklarni i tunelach foliowych. Tworzy duże jasnozielone główki o wadze ok. 400 g (typu masłowego). Charakteryzuje się bardzo długim okresem przydatności konsumpcyjnej, odporna na wybijanie w pędy kwiatostanowe. Liczba dni od posadzenia do zbioru 40 - 45. Posiada bardzo duże walory smakowe.

 

 

Pietruszka naciowa- 

ETYKIETA- Wysiew nasion bezpośrednio do gruntu. Wymaga gleby próchniczej, żyznej, niezbyt cięzkiej. Uprawiać w II lub III roku po obornikowaniu. Odmiana o głodkich, aromatycznych liściach, bogatych w wiatminy i sole mineralne. Polecana do bezpośredniego spożycia jako dodatek do potraw, także do produkcji suszu.

 

 

Koper ogrodowy Ambrozja-

ETYKIETA- Odmiana o wysokiej zawartości olejków eterycznych, dająca wysoki plon zielonej masy. Przeznaczona do zbioru na zielono, do suszenia i mrożenia.

 

Moringa

Nasiona moczyliśmy przez noc. Następnie wsadziliśmy do doniczek.

Komentarze   

0 #1 Czarna Kawa 2016-04-19 08:08
świetnie to wygląda :D ja mam wszystko za oknem, bo mam dużą działkę :)
w wolnej chwili zapraszam do mnie (http://kreconowlosaa.blogspot.com)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MAMBABY

MAMBABY

Rabat dla fanów MamBaby

MAMBABY