O mnie

Kategoria: Start Opublikowano: sobota, 12, marzec 2016 Drukuj E-mail

Parę słów o sobie:

Mam na imię Monika.

Od  ponad 4 lat jestem mamą Maksymiliana oraz od miesiąca mamą Madzi.

Od 7 lat jestem Nianią z powołania.

Chodź od małego pomagałam w rodzinie i sąsiadom w opiece nad ich dziećmi. 

Dlatego tez skończyłam pedagogikę na studiach.

Kocham dzieci, są moją pasją i nie wyobrażam sobie świata bez nich.

 

Co znajdziecie na stronie:

 Jak sama nazwa wskazuje znajdziecie tu dziecięce gadżety podzielone na odpowiednie kategorie.

Ciąża: przetrwałam jedną, było mnóstwo stresu, ale i radości. Bo wiadomo człowiek się przejmuję pierwszym wyczekiwanym dzieckiem. Teraz druga ciąża zupełnie inna. I zupełne inne podejście. Nauczyłam się wsłuchiwać w swój organizm. Teraz jestem w stanie dostrzec, gdy organizm daje mi do zrozumienia, że coś jest nie tak.

Pielęgnacja: wszystkie produkty niezbędne do prawidłowej pielęgnacji dziecka. Czyli kremy, płyny, chusteczki, pampersy nawet te wielorazowe, w czym kapać dziecko, kiedy odpieluchowywać i jak zacząć, nowinki ze świata. Będziemy sprawdzać co tak naprawdę jest nam niezbędne, a co niepotrzebnym wydatkiem. Z własnego doświadczenia podpowiem jak radzić sobie z suchą skóra u niemowlaka i u starszaka.

Karmienie: 2 i pół roku karmiłam synka piersią. Niektórzy twierdzą, że to przesada, jednak dla mnie to było tak naturalne i oczywiste. Skoro mam pokarm to czemu z niego nie korzystać. A wiec postaram się pomóc jak zacząć swoją drogę mleczną. Niebawem kolejny raz czeka mnie to wyzwanie. Jednak też ze względu na swoją pracę wiem, co to mieszkanki i jakie najlepsze butelki wybrać. Czyli wszystko to co bez czego nie może się obejść każdy rodzin, ale też i babcia, ciocia czy opiekunka. Bo przecież każde dziecko musi coś jeść i te młodsze i te starsze też. 

 Zabawa: czyli gry, puzzle, zabawki, propozycję zabaw, bajki, książki w poszczególnych grupach wiekowych. I to właśnie do nas rodziców należy zadanie wspieranie rozwój swoich dzieci. Będą ciekawe wydarzenia, meble, maty, bo przecież na czymś trzeba się bawić. Nauka poprzez zabawę, bo to najlepsza droga do poznawania świata. 

Ubrania: chyba każda mama ma problem jak ubrać dziecko, aby je nie przegrzać. Postaramy się ten problem rozwiązać. Pokażemy co sprawdza się wiosną, latem, jesienią i zimą. Co najlepsze dla noworodka, niemowlaka i starszaka. Bo przecież, im starsze dziecko tym więcej rzeczy potrzebuje. 

 


 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Streetcom