Zawód - Legalna Niania

Kategoria: Z życia wzięte Opublikowano: piątek, 01, kwiecień 2016

Dziećmi zajmuje się od zawsze. Są moją pasją, dają ogromną radość, każdy postęp cieszy jak by to były nasze dzieci. Najpierw pomagałam rodzinie, znajomym. Potem zaczełam myśleć o tym na poważnie. Zazwyczaj były to dłuższe staże z jedną rodziną. Przez ten czas pracowałam z 3 rodzinami i oczywiście jak to ja nadal utrzymuje kontakt z nimi. Od jakiegoś czasu dokładnie od 2011 roku można zarejestrować się jako niania dzięki umowie uaktywniającej i

wtedy państwo będzie opłacać składki do ZUS, ale tylko wtedy gdy twoje wynagrodzenie nie przekroczy najniższej krajowej. Niania natomiast musi sama zapłacić podatek oraz może wybrać dodatkowe ubezpieczenie chorobowe, ale o nim później. Dokumenty można wysłać pocztą nie trzeba być osobiście, ale jak wiadomo gdy pójdziesz to więcej się dowiesz i ewentualnie poprawisz jakieś błędy, żeby nie było potem problemów. Niania nie musi posiadać książeczki sanepidowskiej.

TU opisane krok po kroku od czego zacząć i jak wypełnić dokumenty. W razie jakiś chętnie służę pomocą. Gdyż już ten trochę "koszmar papierkowy" przeżyłam. Z własnego doświadczenia wiem,że warto.

Po pierwsze liczą się lata do emerytury,renty itp.

Po drugie liczy się do stażu pracy.

Po trzecie w moim przypadku dzięki dowolnemu ubezpieczeniu chorobowemu, gdy byłam na zwolnieniu lekarskim podczas ciąży oraz na urlopie macierzyńskim otrzymywałam pieniądze. Warto też gdy się ma dziecko i zachoruje ono albo ty można iść na płatne zwolnienie lekarskie.

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MAMBABY

MAMBABY

Rabat dla fanów MamBaby

MAMBABY