Aktywność dla całej rodziny z Polisport

Kategoria: Ciąża i macierzyństwo Opublikowano: środa, 11, maj 2016

Jak wiecie nie jesteśmy zmotoryzowani. Jedyny środek transportu to głównie nasze nogi. Dla syna wózek. Ostatnio jednak stwierdziliśmy, że przemieszczanie się z jednego miejsca w drugie zajmuje i dlatego przenieśliśmy się na rower.

Nie trzeba mówić o dobroczynnym wpływie ruchu na nasze życie. Im więcej się ruszamy tym więcej nam się chce. Super działa na nogi i nie tylko. Do tej pory używaliśmy przyczepki rowerowej wpis TU. Świetne rozwiązanie na długie wycieczki. Zwłaszcza, że można oparcie rozłożyć do pozycji zupełnie płaskiej. Jednak gdy chcemy szybko wyjść a mieszkamy w bloku i nie chce nam się znosić jej bo jednak swoje waży, fajnym rozwiązaniem będzie fotelik rowerowy montuje się raz i nie zajmuje miejsca. Są 2 główne rodzaje fotelików pierwszy tylny montowany na bagażnik lub na ramę pod siedzeniem i my właśnie taki mamy oraz przedni montowany na ramę przy kierownicy lub na kierownicę. Dokładny opis fotelika znajdzie się w kolejnym wpisie. 

Teraz chcieli byśmy przekonać wszystkich, aby ruszyć w drogę i pokazać jakie płyną z tego korzyści.

1. Oszczędność.

Można jeździć do pracy , na zakupy, na spotkanie. Wszędzie tam gdzie nie dojedziesz samochodem czy innym większym pojazdem. Oczywiście wszystko za darmo. A raczej siłą swoich nóg. 

2. Kondycja.

Można zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Wzmocnić mięśnie nóg, wyrzeźbić sylwetkę. Poprawić swoją kondycję. Wiemy to my, którzy po zimie niestety kondycję mamy gorszą.

3. Przyjemność.

Czyż nie cudownie mknąć przed siebie, gdy wiatr rozwiewa nam włosy. Podziwiać to czego nie zaważamy jadąc zamknięci w samochodzie. Możemy się odwerwać od codzienności. 

Można by wymieniać jeszcze więcej. Aby umilić jazdę można słuchać muzyki. Przy okazji się odstresujecie. Obecnie można kupić nawet za przystępną cenę gadżety rowerowe. Od czwartku 12 maja w biedronce kosze, dzwonki i inne przydatne lub mniej przydane przedmioty, ale za to piękne. Fajnym rozwiązaniem są kosze oraz torby na rower. Z nimi żadna trasa nie jest nam straszna. Prawda jest taka, że nie ważne jaki masz rower czy nowy czy stary czy z 27 przerzutkami czy z 3 czy też bez. Wystarczą chęci. Rower testującej mamy jest tego dowodem. 

Komentarze   

0 #1 Testowania Czas 2016-05-17 07:45
My akurat jesteśmy zmotoryzowani, dorośli mają po samochodzie, jednak posiadamy też rowery i uwielbiamy całą rodzinką wycieczki rowerowe. Córeczka jeszcze w foteliku rowerowym siedzi, ale za to synek już sam jeździ rowerem.
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MAMBABY

MAMBABY

Rabat dla fanów MamBaby

MAMBABY