Zorganizuj się Rodzinko!

Kategoria: Domowe sprawy Opublikowano: poniedziałek, 24, kwiecień 2017

A tak naprawdę, ta kategoria jest dla tych wszystkich, którzy potrzebują motywacji i wsparcia w zorganizowaniu swoich wydatków. U nas leci 6 tydzień, ale powiem szczerze, że o ile na początku to się pilnowaliśmy. Tak teraz znów się rozleniwiliśmy.

Nasze postanowienia:

  • Raz w tygodniu wszystkie zakupy.
  • Limit tygodniowy.
  • Jeden dzień w tygodniu planowanie jadłospisu. 
  • Jeden dzień w tygodniu rozliczanie. 

Zazwyczaj u Nas niedziela jest dniem Planowania i podsumowania.

A poniedziałek dniem zakupów i rozliczania.

Jest to Nasz plan organizacji wydatków i po trochu uporządkowania swojego życia. Nie mamy już prawie problemu, co dziś na obiad, co na kolację. Nie tracimy czasu na codzienne zakupy, a przy tym pieniędzy. Bo wiadomo jak one się kończą. Zawsze coś dodatkowego znajdzie się w koszyku. Dlaczego w poniedziałek w naszym przypadku, w większych marketach zaczynają się nowe promocje. U was może to być każdy dzień tygodnia.

W każdy PONIEDZIAŁEK znajdziecie na nasze stronie oraz na Fb nasze tygodniowe menu na obiady, mamy stałą gamę produktów, które spożywamy w co tydzień, zmieniamy tylko pasztety, pasty itp. Codziennie będziemy na Fb czekali na wasze poczynania, rozterki i te małe grzeszki. Liczymy, że co najmniej 3 razy w tygodniu napiszecie, ze wydaliście 0 zł przez cały dzień. My idziemy na całość i chcemy dojść do 6 razy 0 zł. Myślicie, że to możliwe?

1 maja w pierwszym wpisie znajdziecie nasze poprzednie rozliczenia z tych udanych i mniej udanych tygodni. Będą zapisane w arkuszu kalkulacyjnym. Myślę, że każdy jakiś na swoim komputerze ma i będzie mógł z nami go prowadzić. Pomożemy jak używać podstawowych funkcji do sumowania całości oraz poszczególnych grup produktów. Podpowiemy co się u Nas sprawdziło, a nad czym musimy jeszcze popracować. Będziemy dzielić się z wami przepisami.

Nie jesteśmy żadnymi specjalistami od finansów. Nie mamy w tym kierunku skończonych kursów. Rodzinka pod prąd ma dość, marnowania jedzenia, marnowania czasu, marnowania pieniędzy i marnowania życia na codzienne zakupy i te sprawy. Wolimy raz, a porządnie.

Nasz budżet tygodniowy wynosi: 300 zł (na jedzenie, chemię i dziecko). Chcemy zejśc do 200. Nie wliczamy rachunków i nagłych wydatków. Staramy się zaplanować tak wydatki, żeby zostało choćby parę złotych na jakieś zachciewajki. Ktoś może zadać sobie pytanie. Po co planować? Odpowiem tak: Po to aby, Zorganizować Sobie Życie i być Panem i władcą swoich funduszy. Zdrowiej się odzywiać.

Zachęcamy studentów, rodziny, babcie, dziadków, ciocie, wujków, koleżanki, kolegów, braci i siostry, przyjaciółki. Wszystkich, którzy chcą oszczędzić na nową sukienkę, na wakacje, na dom, samochód i czego jeszcze tylko sobie marzycie.  

Kto chętny przyłączyć się do Nas?

Komentarze   

0 #1 Patrycja Wolska 2017-04-24 13:11
Ja staram się kupować raz w tygodniu jednak wiadomo, że nie zawsze to wychodzi, na ten tydzień już zakupy zrobione. A jeśli chodzi o budżet tygodniowy ja się mieszczę 150 zł ze wszystkim :)
Życzę wytrwałości ! :)
Cytować

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

MAMBABY

MAMBABY

Rabat dla fanów MamBaby

MAMBABY